UKS Zogrody Stare Bystre przy Szkole SPSK w Starem Bystrem

Jednym z największych sukcesów w historii Gminy Czarny Dunajec jest zdobycie V-c Mistrzostwa Polski w sztafetowych biegach narciarskich w szkoleniu szkolnym przez uczniów Szkoły Podstawowej SPSK Stare Bystre, a są to zawodnicy z UKS Zogrody Stare Bystre przy Szkole SPSK w Starem Bystrem odniesli bardzo duzy sukces zdobywając vice mistrzostwo Polski w biegu sztafetowym w kat. młodzików, które odbyły sie 9.03.2006r. w Kluszkowcach. Są to następujący zawodnicy:
Kieta Michał, Biela Robert, Biera Norbert, Biela Stanisław. Bardzo dobry wynik w biegu indywidualnym uzyskał Bieda Robert który zajął 6 miejsce w biegu na 2 km. stylem klasycznym. Trener UKS Andrzej Ruchała.

Również duzy sukces odnieśli zawodnicy UKS Zogrody Stare Bystre w wojewódzkich igrzyskach młodzieży szkolnej które odbyły sie w Obidowej. Mistrzynią Województwa została Paulina Kieta, na dystansie 2 km. stylem klasycznym. Vice-mistrzem województwa został Biela Stanisław, również na dys. 2 km. a na 4-tym miejscu uplasował sie Bieda Robert w kat. VI klas.
Następnym, znaczącym wynikiem było Mistrzostwo Województwa Uczniowskich Klubów Sportowych zdobyte przez Stanisława Bielę na dys. 2 km. krokiem klasycznym, które odbyły sie w Kluszkowcach w dn. 14.03.2006

Nadmieniamy również iż zawodnicy UKS Zogrody Stare Bystre wzięli udział w Mistrzostwach Polski Młodzików w skokach i kombinacji norweskiej, które odbyły sie w Wiśle w dniach 17-18.03.2006r. Bardzo dobry rezultat osiągnął Stanisław Biela który w kombinacji norweskiej uplasował sie na bardzo wysokim 5 miejscu, a w biegu narciarskim składającym sie na kombinacje uzyskał najlepszy czas biegu krokiem łyżwowym.